Jimmy Gopperth dáva Waspsovi mieru kontroly od centra

Pred niekoľkými rokmi by tento zápas bol v Challenge Cupe a prilákal malú pozornosť. Vosy zápasili finančne, zatiaľ čo Connacht, napriek niekoľkým sezónam v Európskom pohári na základe ich ligovej pozície, bol považovaný za runt štyroch írskych provincií a dostal menej z centrálnych fondov.

Teraz Connacht prichádza Coventry ako Pro 12 šampiónov a lídrov Pool 2 po víťazstvách nad Toulouse a Zebre.Vraky sú tiež neporazené, po rituálnom porážke Talianov tým, že získali remízu vo Francúzsku, kde ukázali vlastnosti, ktoré nie sú preslávené, najlepšia stávková kancelária prenasledované a odolné, pričom sa naučili z dvoch semifinálových porážok v minulej sezóne v pohári majstrov a premiéroch.

Beale, všestranný chrbát, ktorý sa objavil v plnom chrbte, v strede, mimo polovice a na krídle pre Wallabies, začína v 12 proti Connacht, pozícia obsadená väčšinu sezóny Jimmy Gopperth , ktorého neskorú konverziu Nathan Hughes pokúsil získať Wasps remízu v Toulouse. Presunie sa na vonkajšiu polovicu kvôli neprítomnosti Dannyho Ciprianiho s kmeňom teľaťa.S Kyle Eastmondom na lavičke a so vstupom do Juhoafrickej republiky v plnej výške Willieho le Rouxa v novom roku sa riaditeľ klubu rugby, Dai Young, dozvie, že jeho výberové stretnutia budú trvať dlhšie.

„Kurtley and Willie pridajte veľa tímu, “povedal Gopperth. „Teším sa, že uvidím, čo môžu pre skupinu urobiť a ich prítomnosť podnieti všetkých: všetci chceme miesto v štartovacej zostave.

„ Začali sme dobre sezóna, ale najlepšie je ešte len prísť a jedným z vrcholov našej kampane pre mňa bolo víťazstvo v Worcesteri v poslednom kole Premiership. Boli sme bez 18 prvoligových.Výsledok ukázal, aký silný je náš tím. “Neskorá konverzia Jimmyho Goppertha zarába Wasps, ktorý si zaslúžil remízu v Toulouse. o jeho úlohe. “Myslel som si, že budem bojovať o 10 dresov s Dannym a možno sa točí, ale mali sme niekoľko zranení a ja som sa ocitol na 12,” povedal. „Bol som rád, že som mohol hrať, ale naozaj som si to užil. Je tu omnoho menší tlak než na Unibet stavky vonkajšej polovici a viac slobody: nemáte tlak na to, aby ste sa pokúšali o vedenie tímu.

„Keď bude mať iný rozhodovací faktor mimo neho, Dannyho práca bude jednoduchšia a Novozélanďan, ktorý som vyrastal ako 10-ročný, má niekoho podobného štýlu.Znamená to, že môžete hrať oveľa múdrejší a naša komunikácia je dobrá, aby sme využili príležitosti, ktoré vidíme.

„Som rád, že môžem behať trochu viac a hľadať priestor.“

Gopperth haul 148 bodov v 11 zápasoch v tejto sezóne obsahuje päť pokusov. Jeho hodnota pre tím presahuje jeho gólové kopanie a on pomohol poskytnúť mieru kontroly, ktorú Wasps potrebovali po páde na konci minulej sezóny, jeden začal s ambíciou skončiť v šiestich najlepších a kvalifikovať sa iba do Európy. nájsť si cestu na trofej.

„Z dvoch semifinálov sme sa zobrali na poslednú sezónu s Saracens a Exeter,“ povedal Gopperth. „Prekvapili sme množstvo ľudí tým, že sme to robili dobre a možno sme sa trochu prekvapili, pretože to bola sezóna, ktorú sme chceli prestavať.Urobiť posledné štyri v pohári majstrov a Európe prišlo o niečo skôr, než sa očakávalo, a to bolo prvýkrát, čo niektorí hráči zažili tú úroveň rugby. ukázali sme v Toulouse v poslednom kole, že sme silnejší. Bola to hra, ktorú sme mohli stratiť a museli sme kopať na remízu. Na konci sme mohli vidieť vieru v hráčov v to, čo sa snažíme dosiahnuť: vedieť, kam chcete ísť, je iné ako dostať sa tam. Stále sa zlepšujeme a máme silnú komando. “

Je to takmer rok, odkedy sa Wasps naposledy stratili doma na zemi, kde sú deti mladšie ako 10 rokov oslobodené.Oni vyhrali 15 hier na Ricoh, pretože všetky bar dva dvojité číslo marže s priemerným skóre 41-15; V tejto sezóne vyhral Connacht len ​​jednu výhru v Zebre.

„Je to skvelý štadión s dobrým hracím povrchom a dáva nám reálnu šancu na predstavenie,“ povedal Gopperth. „Každý tím chce, aby sa ich domov stal pevnosťou.“

Rate this post